Co vše můžete u nás podniknout

V obci a jejím okolí jsou turistické a cykloturistické trasy, které nevedou lesem jen tak halabala, nýbrž mají zajímavé cíle (např. vodopád Bílá Strž, Černé a Čertovo jezero, vyhledávané vrcholy Šumavy – Malý a Velký Ostrý, Pancíř a mnoho dalších...). Máte-li dobré botky pohorky, nic nebrání tomu, abyste své plíce řádně provětrali na té naší Šumavě.

I lyžaři si přijdou na své – turistické stezky se v zimě promění na běžecké tratě a lecjaký běžkař zde v tom „švuňku“ ztratí katě.

Na „Hojsovce“ si nejvíce zařádí malí lyžníci na dvou alpaloukách s vlekem. Vzdáleny jsou od chaty necelý kilometr. Ty zdatnější lyžaře, kteří potřebují pro svůj život více adrenalinu, pošleme na lyžovačku do sportovního areálu na Špičák (přibližně 7 km – dostupné vlakem, autem i autobusem). Tam mají větší kopce, delší vleky a dokonce i novou čtyřsedačkovou lanovku. Velmi oblíbeným cílem je též největší hora Šumavy – Javor. Tam mají úžasné sjezdovky! No, jo, holt zahraničí.

Při ubytování na Šumavě zažijete mnoho pěkného na výletech po okolí. Na celém Železnorudsku jsou turistické a cykloturistické trasy, které nevedou lesem jen tak halabala, nýbrž mají zajímavé cíle.